" Sinun luonasi on elämän lähde, sinun valostasi me saamme valon. Ps. 36:10

Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys ry (SRK)

Videolähetykset

SRK:n suorat lähetykset välitetään YouTube-livenä. 
Linkki raamattuluokkiin ja nuorteniltoihin löytyy osoitteesta kapsakkijutut.fi ja pyhäkouluihin osoitteesta lastenpolku.fi. ​

Tulevat videolähetykset:

pe 11.12.2020 klo 10–15 Varttuneiden joululeiripäivä (katso

la 12.12.2020 klo 12 Kuule! -julkaisusovelluksen lanseeraus (katso

 

Suviseurojen videolähetykset ja niiden ajankohdat:

to 25.6. klo 12.30  Aattoseurat (katso)

to 25.6. klo 20.30  Aattoseurat (katso)

pe 26.6. klo 10.00  Avajaiset (katso)

pe 26.6. klo 19.00  Seurat ja julkistamistilaisuus (katso)

pe 26.6. klo 21.00  Puheenvuoro ja keskustelu (katso)

la 27.6. klo 17.00  Alustuspuheenvuoro ja keskustelu (katso)

la 27.6. klo 19.00  Ehtoollislauluilta ja iltahartaus (katso)

su 28.6. klo 10.00 Sanajumalanpalvelus (katso)

su 28.6. klo 12.00  Lasten pyhäkoulu (katso)

su 28.6. klo 13.00 Seurat (katso)

ma 29.6. klo 13.30  Päätösseurat (katso)

 

Voit katsoa myös kevään videolähetyksia: 

Pe 20.3. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

Su 22.3. klo 12.00  Pyhäkoulu (katso)

Pe 27.3. klo 18.00  Raamattuluokka (katso

Su 29.3. klo 12.00  Pyhäkoulu (katso)

Su 29.3. klo 15.00 Julkistamistilaisuus ja seurat​ (katso)

Pe 3.4. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

La 4.4. klo 18.00  Nuorten ilta (katso)

Su 5.4. klo 12.00   Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Su 12.4. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Pe 17.4. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

Su 19.4. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Pe 24.4. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

Pe 24.4. klo 19.00  Kodinilta (katso)

La 25.4. klo 19.00  Oulun ry:n nuorten ilta (katso)

Su 26.4. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

To 30.4. klo 10.00  Varttuneiden leiripäivä (katso)

Pe 1.5. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

La 2.5. klo 18.00  Nuorten ilta (katso)

Su 3.5. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Pe 8.5. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

Pe 8.5. klo 18.30  Virtuaalinen Siionin laulujen ilta (katso)

Su 10.5. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Pe 15.5. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

Su 17.5. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Pe 22.5. klo 18.00  Raamattuluokka (katso)

La 23.5. klo 18.00  Rippikoulun kotiväenilta (katso)

Su 24.5. klo 12.00  Pyhäkoulu ja lasten seurat (katso)

Su 7.6. klo 13.00  Kesäinfo: tietoa uudesta palvelusta (katso)

Pe 12.6. klo 19.00  Kesäseuraradion toivelauluilta (katso)

Pe 19.6. klo 18.00  Siikatörmän Juhannusseurat (katso)

Su 4.10. klo 14  SRK:n syysinfo (katso)

La 28.11. klo 18  Rippikoulun kodinilta (katso)